Skip to main content
 

Sibel'in Yolculuğu

Bu oyun çocukların gelişim süreçlerinde karşılaşabilecekleri tanımlamalar ve kavramlar üzerinden psikolojik danışman, öğretmen ve ebeveynlerin bilgisi için hazırlanmıştır.

Sibel'in Yolculuğu

  • Oyun, en yakın arkadaşı Sarah’yı ve halası Meral’i ziyaret etmek için Berlin’e giden Sibel’in yolculuğuyla başlıyor. Sarah’ya sürpriz yapmak isteyen Sibel, bir gün erken gelip halasının evine gidiyor. Sibel Sarah’yla buluşmalarını iple çekiyor, Sarah’nın kendisiyle paylaşmak istediği ama telefonda anlatmak istemediği sırrını da çok merak ediyor. Evet ama Sarah nerede? Bu koca şehirde arkadaşını bulmak Sibel’in tahmin ettiğinden daha zor olacak gibi. Peki Meral Hala’nın yeni kız arkadaşı neden bir erkek? En önemlisi de, Sarah’nın sırrı ne?
  • Tek kişilik oyun her biri cinsiyet, cinsellik, onay ve bedenler konularına odaklanan yirmişer dakikalık, birbirini takip eden dört bölüme ayrılıyor.
  • Oyuncular, tüm oyun boyunca, oynarken edindikleri bilgileri kullanarak kendi kararlarını veriyor.
  • Kendi bedenini incelemek, kendi dışındaki insanların deneyim ve kimlikleri, çeşitlilik, karşılıklı saygı temelli ilişkiler, hisler, seçimler, özgüven, empati, hoşgörü ve kabul gibi cinsellik eğitimi konuları kesişimsel ve eğlenceli bir yaklaşımla açıklanıyor.
  • Oyun Almanca, İngilizce veya Türkçe oynanabiliyor.
  • Sibel’in telefonu da oyunun bir parçası. Edindiği bilgiler telefonundaki notların arasında yerini alıyor ve oyuncular diledikleri zaman bunları okuyarak bilgilerini tazeleyebiliyor. Bazı karakterler ise yine Sibel’in telefonuna gönderdikleri mesajlar ile oyuna katılıyor.