Skip to main content

Psikolojik Danışmanlar ve Öğretmenler için Eğitimler

Eğitimlerin genel tanıtımı:

Birçok çocuk ve genç, büyürken cinsellikle ilgili olumsuz, çelişkili ve kafa karıştıran mesajlar alır. Bu mesajlar; aileden, öğretmenlerden, medyadan ve çeşitli diğer alanlardan gelebilir. Bunlar sonucunda çocuk/genç cinselliğe ilişkin merak duygularıyla birlikte utanç ve suçluluk hissederek yanlış kanallardan bilgiler edinmeye utanç ve suçluluğun yanında korku ve kaygı da hissetmeye başlayabilir.

Bu noktada psikolojik danışmanların ve öğretmenlerin önleyici olması, çocuklara ve gençlere yaşlarına uygun, doğru tutumlarla yaklaşmaları ve bilgilendirici olmaları önemli hale gelir.

Psikolojik danışmanlar, öğretmenler ve psikolojik danışman, öğretmen adayları için hazırladığımız eğitimlerle çocukların ve gençlerin cinsel gelişimine katkı sunarken ihtiyaç duyabileceklerinizi sizlerle paylaşıyoruz.

Eğitimi tamamlayan psikolojik danışmanlar ve öğretmenler her yıl düzenlediğimiz online eğitici eğitimine başvuru yapabilir, eğitime seçilmeleri ve eğitimin gerekliliklerini tamamlamaları halinde okullarda öğrencilere uygulanan modüller için erişim hakkı elde edebilirler.

Kapsamlı Cinsellik Eğitimi 101 (KCE 101)

Cinselliğin Gelişimi ve Ergenlik